Strony

7 lutego 2014

o bańko chińska. dopomóż.

Nigdy nie piszę instrukcji, zaleceń, ani poradników, bo się na tym kompletnie nie znam. Ale musiałam zebrać trochę informacji na temat baniek chińskich. Więc przy okazji podzielę się z wami ;)



Masaż bańką chińską antycellulitowy.


Jest to rodzaj terapii podciśnieniowej.  Podstawa masażu stanowi zassanie skóry oraz tkanki podskórnej do wnętrza bańki. Podczas masażu wykonujemy ruchy koliste oraz zygzakowate w kierunku węzłów chłonnych. Zabieg polega na rozbijaniu komórek tłuszczowych, które prowadzą do powstawania cellulitu. Efektem jest wyraźna poprawa jakości skóry, znacznie zmniejszony, a w niektórych przypadkach zlikwidowany cellulit oraz zmniejszony obwód części ciała, które były poddane masażowi.



Przeciwwskazania !

Przeciwwskazaniem jest m.in delikatna skóra, żylaki, pękające naczynka, uszkodzenia naskórka, gruźlica, wszelkie odmiany nowotworów, choroby skóry, wysiękowe zapalenie stawów oraz gorączka.


Jak wykonać masaż?

Przede wszystkim należy naoliwić skórę np. oliwką antycellulitową. W trakcie masażu bańka wsysa oliwkę, więc co jakiś czas musimy na nowo polewać nią masowaną część ciała. Pierwsze zabiegi wykonujemy z lekkim przyssaniem bańki, w celu uniknięcia niechcianych krwiaków oraz przyzwyczajenia ciała do intensywności zassania. Siłę jej przyssania można kontrolować, co daje możliwość regulowania intensywności masażu. Następnie przesuwamy bańki po skórze ruchem podłużnym, kolistym lub zygzakowatym. ZAWSZE W KIERUNKU SERCA ! Wrzucam najciekawsze i według mojej opinii najbardziej profesjonalnie wykonane masaże.




Efekty

Masaż powinien trwać od 15 do 30 minut, wykonuj go w odstępach 2-3 dniowych. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty warto przeprowadzić całą serię 10-12 zabiegów. Kolejno wykonuje się przerwę kilkunastodniową i przystępujemy do masażu po raz kolejny ( o ile wymaga tego nasz cellulit. )
Wyraźna poprawa jakości skóry, znacznie zmniejszony, a w niektórych przypadkach zlikwidowany cellulit oraz zmniejszony obwód części ciała, które były poddane masażowi. Poprawa kolorytu skóry. Zmniejszenie obrzęków. Detoksykacja



Skutki uboczne

Zaczerwieniona skóra, popękanie naczyniek, wybroczyny, siniaki i krwiaki, opuchlizna, ból masowanych miejsc.


Jeżeli macie jakiekolwiek dodatkowe informacje na temat baniek chińskich, które nie pojawiły się w poście, czekam na sprostowania w komentarzach.
 ;)







11 komentarzy:

  1. Jeżeli występują popękane naczynka,wybroczyny i krwiaki,to nei są to skutki uboczne zwykłego masażu,a masażu źle wykonanego. Dobrze wykonany nie pozostawi po sobie skutków ubocznych. I pamiętaj,że pod żadnym pozorem nie wolno masować się podczas miesiączki!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawey artykuł, natomiast zastanwiam się czy takie jednak alternatywne metody są skuteczne? Myślę nad jakimiś zabiegami medycznymi ale boję się jednak tego rodzaju ingerencji.

    OdpowiedzUsuń
  3. ja niestety nie mogę ich używać z uwagi na skłonność do pajączków, ale działają cuda;-)

    OdpowiedzUsuń
  4. Początki były trudne z bańkami teraz u mnie już zdecydowanie lepiej.

    OdpowiedzUsuń
  5. nie mam już cellulitu, ale i tak chcę zakupić bańki, aby ujędrnić skórę.

    OdpowiedzUsuń
  6. Nigdy nie próbowałam, ale jestem strasznie ciekawa czy efekty rzeczywiście są takie świetne ;)

    OdpowiedzUsuń
  7. też używam bańki chińskiej! i są efekty:)

    OdpowiedzUsuń
  8. fajnie było tutaj zajrzeć meega fajny blog - polecam ! :)

    OdpowiedzUsuń
  9. warto było tu przyjść extra blog !

    OdpowiedzUsuń
  10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz to dla mnie wsparcie.
Serdecznie dziękuję :)