Strony

23 sierpnia 2013

ah ramiona

Nigdy, przenigdy nie zwracałam uwagi na mięśnie ramion. Zimą tego roku lekko się zainspirowałam zdjęciami, więc zaczęłam kręcić bicki. Dwa tygodnie. Czemu odpuściłam? Ah bo chęć nowej pupy i talii wygrała. Zupełnie pominęłam tą partię ciała. A przecież piękne są takie ramiona:


W tym roku skupię się na ramionach. Wiele nie potrzebuje osiągnąć, ale osiągnę zarysowane mięśnie przy spince. Muszę pozbierać materiały, filmiki, informacje dotyczące treningu ramion, ponieważ kompletnie jestem zielona w tym temacie. Pompki i hantle na biceps to naprawdę skromna wiedza na ten temat.
Może polecacie jakieś ćwiczenia? Co prawda nie posiadam sztangi, ale kto wie... Może w przyszłym roku zrobię sobie prezent ;)
pozdrawiam <3

7 komentarzy:

 1. oj tak biceps jest przesliczny <3 tez mam na jego punkcie obsesje!

  OdpowiedzUsuń
 2. miesnie ramion taki ejak na zdjeciach sa sliczne :) jednak ja nie przepadam za cwiczeniami na te czesc ciała.

  OdpowiedzUsuń
 3. No i tu jest duży błąd kobiet jak skupiają się na jednej partii ciała pomijając inne...ćwiczcie tak aby każdy mięsień pracował- wtedy nie pomijacie niczego i cieszycie się nie tylko wąską talią, czy zgrabnymi nogami, ale też ładnie zarysowanymi mięśniami ramion...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agnes dobrze gada :)! Trening całego ciała to podstawa, jeśli chcemy proporcjonalnie wyglądać. Dodatkowo jeśli będziecie nierównomiernie rozwijać ciało, dojdzie z czasem do patologicznego rozkładu sił w organizmie. Otóż każdy mięsień posiada mięsień mu przeciwstawny. Kiedy dany mięsień wykonuje ruch, czyli kurczy się - mięsień przeciwstawny się wydłuża i na odwrót. Mięsień przeciwstawny został wyposażony w mechanizm chroniący przed kontuzjami. Jeśli dojdzie do zbyt mocnego skurczu mięśnia podstawowego - mięsień antagonistyczny kurczy się i zatrzymuje ruch wywołany przez mięsień podstawowy. W wyniku nierównomiernego rozwoju ciała, na skutek złego treningu może okazać się, że mięsień przeciwstawny jest za słaby i nie jest w stanie zatrzymać zbyt mocnego skurczu mięśnia podstawowego. Może wtedy dojść do kontuzji.

   Usuń
 4. Ja właśnie też popełniam ten błąd - a mianowicie moim dużym kompeleksem są nogi i mam na ich punkcie świra, a ramiona sa okej także odpuszczam :D Bicek spoko :)

  Bardzo bym chciała abyś stała się częścią ideii, którą właśnie tworzymy :) Tematyka oscyluje w tematy Ci bliskie - ćwiczenia, dieta ale także zaburzenia odżywiania. Widzę, że jesteś biegła w tym temacie także przyda się każda opinia. Zapraszam -> http://dzisiejsza-nadzieja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzień dobry, jestem zainteresowana współpracą z Pani blogiem, proszę o kontakt:) wspolpraca@armadeo.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Ramiona ładne aczkolwiek nie zabiłabym za nie :D Życzę powodzenia w dalszej pogoni za lepszą wersją siebie :) Stało się - musiałam to napisać, bo ciążyło niemiłosiernie. Nie wiem jak ty się do tego odniesiesz -- www.dzisiejsza-nadzieja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz to dla mnie wsparcie.
Serdecznie dziękuję :)